Záznam: Dell síťový operační systém Enterprise SONiC Distribution

Michaela Kocánková
23. 10. 2023
Webináře

Dell jako jeden z prvních dodavatelů otevřených síťových platforem přišel před lety s vizí nabídnout zákazníkům řešení poskytující svobodu výběru jak hardwaru tak softwaru, umožňující jednoduše a flexibilně škálovat v závislosti na aktuálních potřebách a možnostech dané společnosti, otevřené standardizované řešení, které díky své architektuře umožňuje nasazení a přístup do nepřeberného ekosystému technologických řešení, které jej jako celek doplňují a dávají nový rozměr a přidanou hodnotu.

Tehdy započala cesta, kdy jsme převzali komunitní open source síťový operační systém SONiC původně vyvinutý společností Microsoft pro svůj Azure Cloud a přetvořili do podoby, ve které se nachází nyní v roce 2023. Dell nabízí zákazníkům tento Cloudově nativní, kontejnerizovaný NOS založený na Linuxu jako komerční řešení Enterprise SONiC Distribution a to s 24/7 globální technickou podporou a mnohem více. Pokud vám to připomíná Red Hat a Linux, nepletete se.

V průběhu webináře se zaměříme jak na představení tohoto síťového operačního systému tak na některé zajímavé nástroje ze SONiC partnerského ekosystému umožňující automatizaci v procesu konfigurace sítě pomocí Ansible či monitoring sítě za pomoci umělé inteligence. Představíme i několik podporovaných zákaznických use casů, které Vás jistě osloví.

Záznam webináře naleznete zde.

Související články