zpět na "Blog"

EMC jedničkou na českém trhu datových úložišť

25.08.2015
EMC jedničkou na českém trhu datových úložišť

Společnost EMC dosáhla v roce 2014 podílu 25,3 procenta na českém trhu externích diskových systémů, a stala se tak jedničkou trhu.

 

Trhu externích diskových systémů v ČR se přitom vloni nevedlo nijak zvlášť dobře, zaznamenal (v dolarovém vyjádření) celkový pokles o 11,9 procenta. Naproti tomu EMC se podařilo dosáhnout 2,5% nárůstu obratu a na prvním místě žebříčku dodavatelů přeskočila dříve vedoucí HP. Trojici největších dodavatelů uzavírá Dell, dohromady mají tito tři dodavatelé 56,8 procenta trhu.
 

Vedoucí pozici si EMC podle údajů IDC zachovala i v prvním čtvrtletí 2015. Tento kvartál také po dlouhé době ukázal celkové oživení trhu, který vzrostl o 9,9 procenta. IDC odhaduje, že „křehký růst“ potrvá i nadále a trh uzavře rok 2015 v plusu.
 

„EMC kontinuálně investuje do inovací úložných řešení, a analýza IDC ukazuje, že zákazníci na to pozitivně reagují,“ komentuje výsledky Jiří Sven Svěrák, country manager EMC pro ČR a SR.

„Mimo to chceme být firmám víc než dodavatelem zařízení – tedy jejich průvodcem na cestě probíhající digitální transformace, která otevírá nové příležitosti pro organizace, společnost i jednotlivce. Chtěl bych všem zákazníkům poděkovat, že nám v tom důvěřují,“ doplňuje Jiří Sven Svěrák.

Převzato z http://transformation.emc2.cz

321 creative people